Nahlédněte i do Diskuse pod čarou!

Mail602 pro DOS/Windows

Podle informací z Lexikonu systému Mail602 program Mail602 odesílá dopisy do internetu ve znakové sadě ISO-8859-2 a řádně označené podle MIME. Pokud je tomu skutečně tak, chová se Mail602 tím nejlepším možným způsobem.

Možná však toto nastavení není implicitní a je proto lepší zkontrolovat si předvolby: "používat MIME" a transportní čeština ISO-8859-2. (Pokud nastavíte češtinu jinou, s největší pravděpodobností vaše diakritické zprávy budou čitelné jen pokud adresát také používá Mail602, a pokud má náhodou nastavenou stejnou češtinu jako vy. Naproti tomu ISO-8859-2 budou mít správně všichni.)

Vzhledem k tomu, že sami s programem Mail602 nemáme žádné zkušenosti, nejsme si též jisti, zda jsou osmibitové zprávny při odesílání ještě nějak chráněny (Quoted-Printable nebo 8BitMIME na straně serveru Mail602 - viz obecnou diskusi o české poště). V každém případě není dobré odesílat dopisy přímo osmibitově. Pokud víte, jak ochranné zabalení systému Mail602 přikázat (nebo jste si jisti, že to Mail602 dělá sám od sebe), dejte nám vědět.